ІСТОРІЯ ПОРОДИ

Коротка історична довідка
             

Багато тисячоліть людина з собакою живуть пліч-о-пліч. Але якщо в давнину собака в основному служила як сторож, захисник і помічник на полюванні, то пізніше з'явилися собачки, зокрема Мальтійські болонки (мальтезе), які здебільшого були предметом розкоші. Їх завданням було жити в багатого власника, супроводжувати його або виконувати функцію грілки. А їх довга шерсть, яку залежно від бажання власника розчесували, вкладали чи підстригали, придаючи їй бажану форму, звичайно, викликала захоплення.

Дарвін називає дату першої появи схожої на Мальтійську болонку  собаки, 6 тисяч років до нашої ери. Одним з підтверджень цього можна вважати статуетки, які були знайдені в гробниці фараона Рамзеса II (1301-1235 р.р. до нашої ери) у Єгипті.

Згідно з однією версією ім'я Мальтійської болонки було пов'язано з Середземноморським островом Мальта .У будь-якому разі, беззаперечним фактом є те, що Мальтійські болонки існували на Мальті протягом кількох століть.

По іншій версії Мальтезе отримала свою назву від острова Mleta (Меліта), розташованого в Адріатичному морі, так як Арістотель і Страбон називають мальтійських болонок "мелетійськими песиками". Однак, відомо і те, що Мелітою називали в давнину всі острови середземномор"я, включаючи Мальту.

Під час правління Фідія мальтійські болонки були надзвичайно популярні і між грецькими мотронами.

Мальтійська болонка була відома в давнину і в Китаї. Швидше за все, в Китай  вона була завезена підприємливими торговцями. Бо завойовувала мальтійська болонка світ з Заходу на Схід, а не навпаки.

ЇЇ зображали на своїх картинах Тіціан, Тінторетто, Веронезе, Гойя, Ватто, Рубенс, а Едвін Ландсір (1802-1873 рр.) навіть намалював її  портрет з надписом "Левова собачка с Мальти - остання у своєму роду".  Це говорить про те, що мальтійська болонка була великою рідкістю в ті часи.

Мальтезе (мальтійську болонку) завжди вважали шикарним подарунком. Такий подарунок отримала і англійська королева Вікторія в середині ХІХ століття. Королівська прихильність дала можливість мальтійській болонці завоювати успіх спочатку в Англії, а потім і в інших країнах Європи, до речі власниками цих собачок були тільки представники вищого класу.

З міркувань престижу ця порода бережно зберігалася, а  розведення її ретельно контролювалося.

Чим вища цивілізація, тим більше люди цінують прекрасне. Найбільш популярна порода мальтезе в таких високорозвинутих країнах, як Англія, Америка, Канада, Італія і Японія. Американський Кеннел-клуб нараховує більш ніж 600 любителів цієї породи, а на одній з виставок Японії було представлено більше 300 мальтезе.

На сьогоднішній день існує два напрямки розвитку породи мальтійської болонки - класичний європейський тип під патронатом Італії і американський. Американські собаки мають менший ріст і коротший тулуб.Європейці мають міцніший тип.

Нажаль протягом багатьох років все біле, нижче коліна, з перекусами і рожевими носами в Росії називалось мальтійською болонкою, що взагалі не сприяло популяризації цієї  породи. І зараз вона не є знаною.

Мальтієць, мальтизан, мальтезе - це собачка ростом біля 20-25 см., вагою приблизно 3-4 кг., з розкішною білою мантією шовковистої шесті. Мальтезе - це дуже життєрадісна і дружелюбна собака, яка дарує вірність своєму господарю і його сім"ї. Мальтезе практично не хворіють, вони дуже допитливі, пильні і легко піддаються дрессурі. Мальтезе ідеально підходять для утримання в малогабаритних квартирах. Мальтезе можуть носитися і маневрувати посеред перешкод в вашому будинку, можуть ходити в котячий лоточок і обходитися взагалі без прогулянок. Але якщо ви любите гуляти, то мальтезе з величезним задоволенням складе вам компанію.

Якщо ви часто подорожуєте і практично постійно в дорозі - мальтезе ідеальний варіант маленького друга для вас. Для неї достатньо всього-навсього маленької сумки-переноски чи боксу і вона завжди буде з вами.

Мальтезе надзвичайно лагідна собачка, яка завжди готова обожнювати вас, лежати на ваших колінах, сидіти поруч з вами в кріслі чи спати біля ваших ніг, зігріваючи своїм тілом. Мальтезе вважає себе великою собакою в маленькому тілі, тому завжди готова захищати вас від непрошених гостей, пристрасно обгавкуючи їх.

Цікавий фільм про породу мальтійської болонки і бішон фризе-

http://www.youtube.com/watch?v=WTVCzQPqiuc

КИНОЛОГИЧЕСКИЙ СОЮЗ УКРАИНЫ. Официальный сайт